Administrata e Komunes se Tearces

Администрација на Општина Теарце

 

Departamenti per Resurse Njerzore

Одделение за Човечки Ресурси

Faton Haliti

M.Sc. Inzhinjer i Informatikes

Маг.Инжињер на Компјутерски Науки

Natmir Aliti

M.Sc. Shkencave Juridike

Маг. Правни Науки

Artan Muaremi

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник

Elmedin Xhemaili

Referent

Референт

 

Departamenti per veprimtari te pergjithshme administrative dhe normative - veprimtari juridike

Одделение за општи административни и нормативно - правни работи

Nexhbedin Ismaili

Udheheqes i Departamentit

Раководител на Одделение

Gajur Salihi

Keshilltar

Советник

Mirije Mustafi

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник

Halit Gafuri

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник

Besnik Shaqiri

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник

Asllan Memishi

Referent i pavarur

Самостоен референт

Abaz Xhemaili

Puntor Teknik

Технички работник

Nejazi Saiti

Puntor Teknik

Технички работник

Fitore Vejseli

Puntor Teknik

Технички работник

Ismail Ameti

Puntor Teknik

Технички работник

Sherif Emini

Puntor Teknik

Технички работник

 

Departamenti per veprimtari te pergjithshme

Одделение за јавни дејности

Muamet Rexhepi

Udheheqes i Departamentit

Раководител на Одделение

Abdilsamet Mamuti

Bashkepuntor

Соработник

Merita Elmazi

Keshilltar

Советник

 

Departamenti zhvillim ekonomik lokal

Одделение за локален економски развој

Besim Imeri

Udheheqes i Departamentit

Раководител на Одделение

Meliha Mustafi

Bashkepuntor

Соработник

Bajram Jonuzi

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник

 

Departamenti per veprimtari inspektimi

Одделение за инспекциски работи

Saladin Zeqiri

Keshilltar

Советник

Husein Huseini

Keshilltar

Советник

 

Departamenti per urbanizem, mbrojtje te mjedisit jetsor, veprimtari komunale, komunikacion dhe rruge

Одделение за урбанизам, заштита на животната средина, комунални дејности, сообраќај и патишта

Sazana Ramizi

Udheheqes i Departamentit

Раководител на Одделение

Afrim Elezi

Keshilltar

Советник

Lirim Xhelili

Keshilltar

Советник

Petre Bishkovski

Inspektor i pavarur

Самостоен инспектор

Vesko Dinkovski

Referent i pavarur

Самостоен референт

Zemri Arifi

Referent i pavarur

Самостоен референт

Jusuf Muradi

Referent

Референт

 

Departamenti per tatim dhe taksa komunale

Одделение за даноци и комунални такси

Flora Fejzullahi

Bashkepuntor

Соработник

Valdeta Qamili

Keshilltar

Советник

 

Departamenti per ceshtje financiare

Одделение за финансиски прашања

Shinasi Memeti

Udheheqes i Departamentit

Раководител на Одделение

Gazmend Velii

Bashkepuntor i larte

Виш соработник

 

Departamenti per revizion te brendshem

Одделение за внатрешна ревизија

Burim Memedi

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник

 

Departamenti per furnizime publike

Одделение за јавни набавки

Fatmire Alii

Bashkepuntor

Соработник

Valdeta Memedi

Bashkepuntor i ri

Помлад Соработник